Министър Терзиева откри конференция за добрите практики при доизграждането на АМ „Тракия“

Министър Терзиева откри конференция за добрите практики при доизграждането на АМ „Тракия“
Убедена съм, че натрупаният опит при строителството на Лотове 2, 3 и 4 на АМ „Тракия“ ще ни помогне да се справим успешно с бъдещите предизвикателства, като доизграждането на автомагистралите „Струма“, „Марица“ и „Хемус“ и на скоростния път Видин – Ботевград. Това каза днес министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева при откриването на конференция за добрите практики в изграждането на „Тракия“.
 
В строителството на трите участъка са използвани технологии и материали отговарящи на строгите европейски изисквания, гарантиращи комфорта и сигурността на пътуване, подчерта регионалният министър. Последните отсечки от АМ „Тракия” са съобразени с най-високите стандарти и изисквания за опазване на животинските видове, допълни тя. В реализацията на мащабното строителство са участвали над 10 000 души, близо 500 строителни машини и 660 тежкотоварни автомобила.
 
Министър Терзиева подчерта приноса на европейската взаимопомощ за реализацията на проекта. За изграждането на трасето между Стара Загора и Карнобат е получено безвъзмездно финансиране в размер на близо 514 млн. лв. от Оперативна програма „Транспорт“, уточни тя.
 
Новоизградените Лотове 2, 3 и 4 на „Тракия“ са първият завършен голям пътен проект, съфинансиран от Кохезионния фонд на ЕС.

Времето