Части и вещи от над 20 автомобила, оръжие, боеприпаси и наркотично вещество са иззети от служители на ОДМВР – Перник

Части и вещи от над 20 автомобила, оръжие, боеприпаси и наркотично вещество са иззети от служители на ОДМВР – Перник

Действията на полицията са в рамките на започнатото досъдебно производство във връзка с акция „Автокрадците”

Множество части и вещи от над 20 автомобила, 700 грама амфетамин, самоделно направен пистолет и 6 патрона 16-ти калибър за него са иззети вчера от служители на ОДМВР – Перник от  апартамент, мазе и таванско помещение в жилищен блок на ул.  „Ю. Гагарин” в Перник, обитавани от 31-годишния С.С. Преобладаващите части са от автомобилите марка „Фолксваген” и „Ауди”. Разследващите предполагат, че частите са от крадени коли от столицата, Перник и други райони на страната, след което са разглобявани и приготвяни за продажба. Предстои изясняване на произхода им.
Припомняме, че на 15 март т.г. на територията на ОДМВР – Перник беше проведена специализирана полицейска операция „Автокрадците”. В рамките на полицейските действия бяха установени и задържани два автомобила „Ауди А6” и „Фолксваген голф – 4”, крадени от столицата. Същият ден беше задържан 26-годишния М.А. от гр. Благоевград, който контролирал незаконните действия. По-късно беше задържан и криминално проявеният С.С./31 г./ от Перник като участник в престъпната схема. Към  момента той е с мярка за неотклонение „парична гаранция”/400 лева/. Продължава издирването на другия участник, 18-годишния В.В. от пернишкото село Дивотино, от къщата на когото на 15 март бяха иззети множество части и вещи от МПС.

 


 

Времето