Р.Г.е задържан за 24 часа, предстои искане за удължаване на мярката му за 72 часа
Разследването започнало вчера по обяд, когато приятели на 21-годишно момиче потърсили помощ в полицията – обяснили, че не са я виждали от 30 септември. Родителите на момичето били в чужбина и то живеело само в апартамента. Веднага след сигнала екип от криминалисти отишли в жилището и при извършеното претърсване в ракла в една от стаите, те открили безжизненото му тяло. В хода на предприетите оперативни действия установили, че следите на момичето се губят след среща с неин 20-годишен познат. Установено е, че Р.Г. й дължал пари и на 30 септември около 2 часа отишъл в дома й. По първоначални данни след скандал, той я нападнал, удушил я, разхвърлял апартамента, за да имитира грабеж, взел мобилния й телефон и изчезнал. На другия ден Р.Г. променил плана си - върнал се в жилището, скрил тялото в раклата, подредил апартамента и се върнал в дома си.
Той е криминално проявен - за кражба от магазин и за увреждане на леки автомобили. Престъпленията е извършил като непълнолетен и за тях има постановени присъди “Пробация”.
Р.Г. е направил пълни самопризнания, задържан е с полицейска мярка за 24 часа, днес предстои с постановление на прокурор от окръжната прокуратура мярката му бъде удължена за 72 часа. Предстои да му бъде повдигнато обвинение. Всички действия на полицията са съгласувани с окръжната прокуратура в града.Работата по разследването продължава.