Неутрализирана е престъпна група извършила над 15 кражби на кабели и метали в Ямболска област и в съседните региони

Неутрализирана е престъпна група извършила над 15 кражби на кабели и метали в Ямболска област и в съседните региони

42-годишният организатор на групата е в ареста за 72 часа

Групата се състои от седем души, които от месец април попадат в полезрението на служителите от РУ „Полиция“ – Елхово след получена информация, че извършват кражби на черни и цветни метали. Проведени са мероприятия по установяването на всички участници и начина на извършване на посегателствата. В хода на разследването е установено, че 42-годишният И.Д. от Ямбол, криминално проявен и осъждан за кражби и посегателство над личността е набелязвал обектите и е ръководил цялостната престъпна дейност. С различно съучастие в деянията са Д.Д. на 53г. от Ямбол, А.Л. на 38 г. от село Каменец, Е.Д. на 32 г. от Болярово, Г.П. на 25 г. от село Маломирово, С.К. на 25 г. от Ямбол и Н.С.на 23 г. от община Нова Загора. Изяснена е съпричастността им към осемнадесет кражби за периода 2011г.- 2012 г. Обект на посегателствата им са 23 000 лева от офис на фирма, съоръжения от  водохранилища, метални подпори, метални тръби от мостове,  механизми на напоителни съоръжения, водонапорно съоръжение от язовир, метални перила от  мостове,  ел.проводник на стойност над 80 000 лева от град Сливен и други. Нанесени са големи материални щети и е застрашена  безопасността  на гражданите ползващи и намиращи се в близост до обектите. Разследването е проведено под прякото наблюдение на Районна прокуратура – Елхово.  Във връзка с получени допълнителни данни в хода на разследването са проведени  работни срещи в  Окръжна прокуратура - Ямбол с участие на прокурори и разследващи полицаи по случаите.
При разследване дейността на групата са събрани конкретни данни, че в малките часове на 14 февруари 2012 г. тарторът И.Д. е извършил палеж на четири автомобила, паркирани на улица в град Ямбол. Продължава провеждането на процесуално-следствените действия по случая.
На 28 юни в Ямбол са задържани И.Д. и приближеният му А.Л., които планирали да напуснат града и да се укрият. На двамата са повдигнати обвинения, а с прокурорско постановление. И.Д остава в ареста със 72 часова мярка. Предстои да му бъде взета постоянна мярка „Задържане под стража“. Работата по случаите продължава.

Водещи новини

Времето

Полезни линкове