Операцията на служители от сектора „Борба с организираната престъпност“ в Благоевград и РУП-Сандански е реализирана със съдействието на Дирекция „Вътрешна сигурност“
След получен сигнал за транспортиране на наркотици, на 5 октомври служители от сектор „Борба с организираната престъпност“ - Благоевград и РУП-Сандански предприели специализирана операция. Акцията е реализирана със съдействието на Дирекция „Вътрешна сигурност“. В хода й на пътя Мелник – Сандански са спрени за проверка два леки автомобила - „Опел Кадет“ и „Пежо 106“. Пежото управлявал 43-годишният Н.П. от с.Първомай. В колата са намерени осем найлонови чувала със зелена тревиста маса. Полевият наркотест дал реакция за канабис. Общото тегло на растенията е 30 кг, от колата е иззета и радиостанция. В другия автомобил – „Опел Кадет“, управляван от И.Б./40 г./, граничен полицай, антимафиотите открили торбичка с канабис с тегло – 45,20 грама, лозарска ножица и радиостанция.
Двамата мъже са задържани с полицейска мярка за 24 часа, образувано е досъдебно производство. Уведомена е прокуратурата. Действията по разследването продължават.