В рамките на визитата си у нас секретарят по вътрешната сигурност на САЩ Джанет Наполитано ще се срещне с министър-председателя Бойко Борисов, с вицепремиера и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов и с президента Росен Плевнелиев.
В присъствието на премиера вътрешният министър и секретарят по вътрешната сигурност на САЩ ще подпишат споразумение за засилване на сътрудничеството в предотвратяването и борбата с тежката престъпност. С парафирането на този документ България изпълнява едно от изискванията за включване в Програмата за безвизови пътувания на САЩ. Прилагането на споразумението ще създаде условия за допълнително укрепване на полицейското сътрудничество между двете страни за ефективна превенция и противодействие на тежката престъпност и тероризма. Документът ще разшири значително възможностите за информационен обмен между службите на двете страни.