Церемонията се състоя в присъствието на премиерите на двете страни. Българската правителствена делегация е на двудневно официално посещение в Тирана
Заместник-министър Веселин Вучков и колегата му Нард Ндока, заместник-министър на вътрешните работи на Албания, подписаха Протокол за прилагане на споразумението между Република Албания и Европейската общност относно реадмисията на лица, пребиваващи без разрешение. Церемонията се състоя в присъствието на премиерите на двете страни - Бойко Борисов и Сали Бериша.
Протоколът определя граничните контролно-пропускателни пунктове, на които се осъществяват реадмисията и транзитното пребиваване. Регламентирани са условията и редът за обратно приемане и транзитно преминаване на собствени граждани и граждани на трети страни.
Българският заместник-министър е включен в състава на официалната правителствена делегация, която е на двудневно посещение в Тирана.