Брат и сестра подали фалшив сигнал за бомба, установиха столични полицаи

Брат и сестра подали фалшив сигнал за бомба, установиха столични полицаи

Столични полицаи установиха малолетни брат и сестра, подали анонимен сигнал за бомба в столично основно училище. Сигналът бил подаден на 14 декември около 14.10 часа за поставено взривно устройство в училището. Служителите установили, че двете тринадесет годишни деца са известни на инспекторите на Детска педагогическа стая. Момичето е ученичка в същото училище, а братът -  бивш ученик там. Децата са били повикани в Първо районно управление и при разпита в присъствието на инспектор на Детска педагогическа стая и родител признали за извършеното. Предстои доклад на материалите по случая в Софийска районна прокуратура с предложение за налагане на възпитателни мерки.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето