На 6 ноември около 12.05 часа в полицията бил получен сигнал за поставено взривно устройство в сградата на столична гимназия. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл.326 от НК. След проведено разследване криминалистите установили подателя - 17-годишен възпитаник на училището.
Материалите били докладвани в Софийската районна прокуратура, младежът е привлечен като обвиняем. Наложена му е мярка за неотклонение „надзор от инспектор от Детска педагогическа стая”.