Началото е утре, 22 януари, 11 часа, Гранитната зала на Министерския съвет
Националната комисия за борба с трафика на хора и Менпауър България стартират съвместна кампания за превенция на трафика на хора с цел трудова експлоатация под надслов „Нулева толерантност към трафика на хора“. Тя ще бъде подкрепена и от представителството на международната неправителствена организация А21 за България.
Целта на кампанията е да повиши обществената информираност по проблемите, свързани с трафика на хора с цел трудова експлоатация и конкретно сред хората, търсещи работа, както и да запознае и привлече работодателите в превенцията на това явление. На пресконференция ще бъде представено проучване за информираността по проблема „трафик на хора“, проведено от Менпауър България, ще бъдат разгледани актуалните измерения на това престъпление по отношение на трудовата експлоатация, както и възможните инструменти за превенция на явлението като взаимодействие между институциите, неправителствения и частния сектор. На форума ще присъстват Цветан Цветанов, заместник министър-председател и председател на Националната комисия за борба с трафика на хора, Антоанета Василева, секретар на Националната комисия за борба с трафика на хора, Надя Василева, управляващ директор на Менпауър България, Сърбия и Хърватия, консултантска компания в областта на човешките ресурси и Ник Раф, представител на международната неправителствена организация А21 за България.
Форумът е утре, 22 януари, в 11 часа в Гранитната зала на Министерския съвет!