Тази сутрин започна втори оглед на мястото на инцидента
Вчера около 18.40 часа в дирекцията бил получен сигнал чрез телефон 112 за извършен въоръжен грабеж на инкасов автомобил в ж.к. „Слатина”. По първоначални данни нападателите били четирима, въоръжени с автомат „Калашников” и чук. Придвижвали се с лек автомобил, зелен на цвят. Потърпевшите разказали, че мъж с черна маска с прорези на очите насочил автомат към тях докато те прибирали оборота на офиса в инкасовата кола. Нападателят ги принудил да се отдръпнат от автомобила. Появил се втори мъж, който издърпал чантата с парите от ръцете на охранителя и побягнал. Секунди след това към шофьора на охранителната фирма се приближил третият от нападателите, който го принудил да отвори вратата, удряйки няколко пъти по стъклото с чук. Непознатият го издърпал от колата и прибрал останалите пари, които вече били вътре, групата се оттеглила с автомобил, паркиран наблизо. След това потърпевшите побързали да натиснат няколко пъти паник-бутона, сигнализирали и в полицията.
Пристигналите веднага полицейски екипи извършили оглед на място. На този етап са установени допуснати груби нарушения в дейността на икасиращите. По случая е образувано досъдебно производство.