34-годишният К.Р. изхвърлил през прозореца на дома си боен револвер и пистолет. Повдигнато му е обвинение и мярката му е удължена за 72 часа
Пресцентърът разполага с видеоматериал
Операцията на служителите на ГДБОП е продължение на реализираната на 15 и 16 януари т.г. спецакция, в хода на която бяха задържани И.В. /38 г./, лидер на организирана престъпна група за разпространение на дрога на територията на столицата, и четирима негови „сътрудници“. В хода на продължилите оперативни действия антимафиотите влезли в следите и на друг техен съучастник - К.Р. /34 г./ от София. Той бил задържан в дома му. При вида на спецслужителите побързал да се отърве от незаконното си оръжие и изхвърлил през прозореца боен револвер „Колт”/калибър 38 с шест патрона в цевта/ и пистолет с надпис „БЛОУ” /с боен патрон в цевта/, пет патрона с калибър 6/35 и угарка от цигара, съдържаща марихуана. При претърсването от жилището му са иззети два кобура и мобилен телефон. К.Р. е регистриран за престъпление по чл. 131 и чл. 325 от НК. Той е задържан за срок от 24 часа и след преглед в Медицинския институт на МВР, е настанен за лечение в столична болница заради хронични здравословни проблеми. Повдигнато му е обвинение по чл.339 от НК и мярката му е удължена за 72 часа. В хода на воденото досъдебно производство е установено и документирано, че майката на К. Р. е прокурор, прикривала е задържания и му давала съвети как да заличи следите си.
Работата по случая продължава.