Вчера към 18.00 часа мъж, представил се под чуждо име, позвънил на тел. 112 и съобщил, че на моста на р. Росица видял да виси обесен човек. Операторът на националния телефон веднага предал информацията на РУП – Горна Оряховица, откъдето екипи се отправили към посоченото място. След като извършили оглед и установили категорично, че такъв инцидент няма, криминалистите започнали работа по установяването на автора на злоумишленото обаждане. Те засекли мобилния телефон, от който се е обаждал и така стигнали до притежателя му – 37-годишния Г.С. от с. Поликраище. При задържането му е иззет телефона. Установено е, че Г.С. е подал лъжливия сигнал след употреба на алкохол. Срещу него е образувано бързо производство.