Служители на СДВР установиха подател на фалшив сигнал за поставено взривно устройство в столично училище

Служители на СДВР установиха подател на фалшив сигнал за поставено взривно устройство в столично училище

Разследването започнало но 15 ноември миналата година. Същия ден към 15 часа на тел. 112 било съобщено за взривно устройство в столично училище. Сигналът не се потвърдил и по случая било образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл.326 от НК. Разследващите бързо засекли, че злоумишленото обаждане е извършено от уличен телефон. В хода на проведените оперативни действия криминалистите установили и извършителя – 17-годишен възпитаник  на същото училище. Той бил отведен в Първо РУП, в присъствието на инспектор от детска педагогическа стая признал за извършеното престъпление. Материалите по случая били докладвани в Софийска районна прокуратура с мнение за налагане на възпитателни мерки по чл.61 от НК. 

Водещи новини

Времето