Министерството на вътрешните работи ще отбележи Европейския ден на телефон 112

Министерството на вътрешните работи ще отбележи Европейския ден на телефон 112

Очакваме ви утре, 11 февруари,  11 часа в сградата на 105 СОУ „Атанас Далчев”/ ж.к. „Дианабад” , ул. „Св. Пимен Зографски” № 7/

Столичното 105 СОУ „Атанас Далчев” ще бъде домакин на Европейския ден на телефона за спешни повиквания 112. След симулиран сигнал на телефон 112 за поставено взривно устройство в сградата на училището и „пострадали” ученици, доброволци от Младежки авариен екип към Българския Червен кръст ще демонстрират оказване на първа помощ и сърдечно-белодробна реанимация.
Експерти от Национална система 112 ще презентират как и кога трябва да се търси помощ на спешния номер. 
Очакваме ви!

Водещи новини

Времето