Служителите на ГД „Борба с организираната престъпност“ отбелязват своя професионален празник

Служителите на ГД „Борба с организираната престъпност“ отбелязват своя професионален празник

Министър-председателят на България Бойко Борисов връчи представително знаме на дирекцията

13 февруари е обявен за професионален празник на служителите от Главна дирекция „Борба с организираната престъпност”. Днес министър-председателят на Република България Бойко Борисов връчи представително знаме на дирекцията. Церемонията по освещаването му се състоя в столичния храм Св. Неделя.Началото е поставено в далечната 1991 година с Решение на Министерския съвет от 9 февруари. Тогава, с приетото постановление № 20 за определяне на основните функции, структурата и числеността на персонала от централната администрация на МВР, се създава Централна служба за борба с организираната престъпност, наркотрафика и търговията с оръжие. Това е и първият акт, регламентиращ дейността за борба с организираната престъпност.

Водещи новини

Времето