Полицаи от Велико Търново откриха лаборатория за отглеждане на канабис

Полицаи от Велико Търново откриха лаборатория за отглеждане на канабис

Импровизирана лаборатория за отглеждане на канабис откриха полицейски служители в дома на британски гражданин. Вчера след предварително получен сигнал полицейски служители от РУП – Велико Търново претърсили дома на 40-годишният М.Р., продължително пребиваващ в страната, който живее в с. Никюп. В избено помещение зад дървена врата, на която е придаден вид на закачалка, е установено помещение, пригодено за отглеждане на канабис.То е изолирано със стиропор-фолио, с монтирана инсталация за осветление и отопление. Вътре са установени 4 пластмасови съда, със засети в тях 11 растения, с различна височина. При полевия наркотест  реагират на канабис. М.Р. е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. Той живее сам във великотърновското село от 5 години, няма постоянни доходи. Занимава се с дребни строително-ремонтни работи по жилища на свои сънародници в областта. По случая е започнато досъдебнво производство.

Водещи новини

Времето