Столични полицаи задържаха трима мъже за кражба на меден кабел

Столични полицаи задържаха трима мъже за кражба на меден кабел

Повдигнати са им обвинения

Вчера сутринта около 2 часа автопатрул на отдел СОД към СДВР, при обход на маршрута забелязал лек автомобил "Фолксваген Пасат" до оградата на бившия комбинат "Кремиковци". Приближавайки колата до товарния портал в района на гара Яна на униформените направило впечатление,  че возилото изглежда доста натоварено. При подадения светлинен и звуков сигнал шофьорът не изпълнил полицейското разпореждане и  настъпил газта, отправяйки се в посока София. Бегълците били задържани в района на с.Горни Богров със съдействието на автопатрул на сектор "Престъпления по пътищата" към СДВР. При последвалата проверка се оказало, че в лекия автомобил са двамата братя В.Г./34г./ и Р.Г./28г./, криминално проявени за кражби и шофиране след употреба на алкохол и спътникът им  Л.С./24г./с криминалистически регистрации за кражби, грабежи и управление на автомобил след употреба на алкохол. От проведените оперативно-издирвателни действия криминалистите установили, че тримата са откраднали 260 кг меден проводник с различна големина и диаметър от територията бившия комбинат. Задържаните били отведени в Пето районно управление. След доклад на материалите по случая пред Софийската районна прокуратура тримата са привлечени като обвиняеми за  престъпление по чл.195 от НК и с наложени мерки" задържане под стража" за срок от 72 часа.
Работата по случая продължава.

 

Водещи новини

Времето