На 24-годишния мъж е повдигнато обвинение за престъпление по чл.198 от НК
Служител на отдел СОД към СДВР задържал извършител на грабеж. Снощи около 20 часа на автобусна спирка на бул.”Ломско шосе” 57-годишна столичанка станала жертва на грабеж. Докато слизала от автобуса, тя била нападната от непознат, който издърпал дамската й чанта. Неволен свидетел на инцидента, в почивния си ден, станал столичния полицай. Той реагирал незабавно и успял да задържи извършителя. Установило се, че това е Х.Г./24г./ от Бяла Слатина с криминалистическа регистрация за кражба.
Той бил задържан с полицейска мярка за 24 часа, а след доклад на материалите по случая в Софийската районна прокуратура му е повдигнато обвинение престъпление по чл.198 от НК и мярката му е удължена за 72 часа.