Задържана е група за разпространяване на наркотици

Задържана е група за разпространяване на наркотици

Четиримата членове и лидерът им са от Стара Загора; пресцентърът предоставя видеоматериал!

Антимафиоти от ГДБОП – СБОП – Стара Загора, съвместно с техни колеги от  областната дирекция в града, неутрализираха престъпна група за трафик на наркотици. Задържани са петима от Стара Загора. Сред тях е лидерът С.А. /32 г./, участниците са И.М. /51 г./, М.М. /38 г./, Ж.С. /32 г./ и С.С. /33 г./.
При претърсването на имоти и автомобили, използвани от групата, са открити  54 кг таблетки - прекурсор за производство на амфетамин, 27 таблетки с надпис ''CIRRUS”, 7 – изписани като ''AERIUS” и още 7 тъмносини необозначени таблетки. Намерени са и 2 грама бяло прахообразно вещество, реагирало на кокаин, найлонова торбичка с бели таблетки, газов пистолет, както и 700 лв. и 60 евро. Сред иззетите вещи по досъдебното производствно са също мобилни телефони, цифров апарат, преносим компютър, електронни везни, DVR на охранителни видеокамери,  флашпамети и други.
По случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на Окръжната прокуратура – Стара Загора. М.М., Ж. С. и С. С. са задържани за срок до 24 часа, а С.А. и И.М.  - до 72 часа и са им повдигнати обвинения. Работата по разследването продължава.

Водещи новини

Времето