Със заповед на министъра на вътрешните работи Петя Първанова е образувано дисциплинарно производство по чл. 230 от Закона за МВР.
До приключване на производството временно се отстраняват от длъжност директорът на дирекция СДОТО Сергей Кацаров и началникът на отдел в дирекцията Радко Димитров.