Рутинно учебно-тренировъчно занятие за проверка на пожарната безопасност се провежда на територията на американското посолство в София. Тренировката има за цел да бъдат проиграни възможните пътища за евакуация, както и да бъде проверено състоянието на пожароизвестителните и пожарогасителните системи в сградата. Евакуационно - тактическото занятие е планирано преди повече от месец и от началото на годината подобни такива действия бяха проведени и в други обществени сгради в София.