За това се споразумяха полицейските служби на двете страни на среща в Смолян
Комисар Алекси Стратиев - зам.-директор на ГДНП и генерал-лейтенант Димитриос Цакнакис - генерален инспектор на полицията на Северна Гърция, подписаха протокол за бъдещи съвместни действия. В съответствие с постигната през декември 2011 г. договореност, от 23 май до 15 септември т.г. българо-гръцки екипи ще осъществяват пътен контрол в прилежащите гранични райони на България и Гърция. Съвместните наряди ще работят основно по главните пътища, идващи от граничните контролно-пропускателни пунктове Кулата – Промахон, Илинден – Ексохи, Свиленград – Орменион, Ивайловград – Кипринос и Златоград – Термес.
Представителите на двете делегации изразиха категоричната позиция, че съвместните екипи са успешна доказана форма на международно полицейско сътрудничество с цел подобряване на пътната безопасност и същевременно – възможност за обмяна на добри практики по линия на пътния контрол, за създаване на отлични професионални и лични контакти сред служителите на полицията от двете страни. Единодушно бе мнението, че тази практика на двустранно сътрудничество трябва да продължи в интерес на подобряване безопасността на движението и осигуряване защита на живота и здравето на хората от двете страни.