Министър Петя Първанова се срещна с представители на Мисията за наблюдение на изборите към Службата за демократични институции и човешки права на ОССЕ

Министър Петя Първанова се срещна с представители на Мисията за наблюдение на изборите към Службата за демократични институции и човешки права на ОССЕ

Ръководителят на Мисията за наблюдение на изборите към Службата за демократични институции и човешки права на ОССЕ, г-н Миклош Харасти, запозна министъра на вътрешните работи с предстоящата мисия на службата, която е регистриран наблюдател на изборите за 42-ро Народно събрание. За осъществяване на предвиденото наблюдение предстои в България да пристигнат дванадесет дългосрочни наблюдатели. Голям брой техни колеги ще се присъединят към тях няколко дни преди самите избори. Наблюдението ще обхване периода преди и по време на изборите, както и две седмици след вота. Ще бъдат изготвени три последователни доклада, последният от които ще бъде оповестен в двумесечен срок от провеждането на изборите.
По време на срещата министър Първанова запозна гостите със задачите на МВР във връзка с предстоящите избори, както и предприетите мерки и създадената организация за опазване на обществения ред преди по време на изборите, както и за предотвратяване, разкриване и разследване на евентуални престъпления, свързани с изборния процес. Предоставена беше информация за сътрудничеството с неправителствения сектор, както и за работа по сигнали за нарушения, възпрепятстващи нормалното протичане на изборния процес и откритата телефонна линия за получаване на сигнали на граждани, която от вчера стартира в 24 часов режим на работа.

Водещи новини

Времето