Петима фенове на ПФК „Левски“ са задържани след футболната среща с ПФК „Лудогорец“

Петима фенове на ПФК „Левски“ са задържани след футболната среща с ПФК „Лудогорец“

Около 16.00 ч. на 18 май служители на Пето РУП засекли двамата столичани М.Г./18г./ и Р.А./28г./, които с крясъците си около района на ж.п. гара ”Подуене” нарушавали обществения ред. Материалите били докладвани в Софийска районна прокуратура с обвинение по чл.325 от НК. По време на мача е задържан С.М./40г./, който нахлул на футболния терен. Съставен му акт за нарушението и наложена глоба след доклад в прокуратурата в размер на 200 лева. Непосредствено след края на срещата, около 22.30 ч., в полицейския арест попаднал и 18-годишният В.А. Между спирките на градския транспорт, в района на  СУ „Климент Охридски” и ул.”Ген. Гурко”  той успял да потроши фаровете на тролейбус, движещ се по линия №2. Час по-късно 16-годишен младеж потрошил плафон на осветително тяло на тавана на тунела в района на метростанция „Сердика”. Той също бил отведен в полицейското управление. Двамата са привлечени като обвиняем за извършено престъпление по чл.325 от НК след доклад на материалите в Софийска районна прокуратура.

 

Водещи новини

Времето