Заместник-министър Димитър Георгиев откри новата сграда на РУП - Приморско

Заместник-министър Димитър Георгиев откри новата сграда на РУП - Приморско

Общата площ е 800 кв.м, за ремонта й са инвестирани над 220 000 лева

На тържествената церемония присъстваха зам.-министър Димитър Георгиев, директорът на ОДМВР-Бургас комисар Милен Димитров, зам.-кметът на община Приморско, полицейски служители.
Сградата е предоставена на вътрешното министерство с решение на Общинския съвет в Приморско. Общата площ е 800 кв.м , а за ремонта й са инвестирани над 220 000 лева. В сградата ще се помещават и служителите от група „Български документи за самоличност“, предвидени са работни места и за служителите на сектор „Миграция, КАТ- Пътна полиция. Оборудвани са и четири спални помещения за командировани по крайбрежието от вътрешността на страната служители на МВР.
15 полицейски автомобила и 13 мотора за звено „Сигма”са предоставени за нуждите на служителите в ОДМВР – Бургас, подчерта заместник-министър Димитър Георгиев.
Комисар Милен Димитров отличи с почетен плакет изпълнителят, реализирал проекта за новата сграда и пожела на полицейските служители да продължават да се грижат за реда, спокойствието и сигурността на гражданите през летния сезон.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето