Директорът на ГДПБЗН гл. комисар Николай Николов получи благодарствено писмо от кмета на община Габрово Таня Христова. В него тя изразява своята и на съгражданите си благодарност за помощта, която местните пожарникари и спасители оказаха на хората по време на сполетялото ги бедствие, причинено от разразилата се на 14 април буря в региона. По думите на г-жа Христова „ в първите часове след бурята габровските огнеборци показаха изключително висок професионализъм“. В писмото си кметът на Габрово изразява удовлетвореност от постигнатите съвместни действия, които в критични ситуации водят до търсените в полза на гражданите резултати.