С кортик на Министерството на вътрешните работи бе отличен съветникът по въпросите на Шенген Ханс-Герхард Дьоринг

С кортик на Министерството на вътрешните работи бе отличен съветникът по въпросите на Шенген Ханс-Герхард Дьоринг

Високата награда бе връчена от министър Петя Първанова, която благодари сърдечно на германския съветник за усилията и експертното му съдействие в организацията и провеждането на всички самооценки при подготовката за оценките по Шенген

На тържествена церемония във вътрешното ведомство министър Петя Първанова благодари сърдечно на съветника по въпросите на Шенген в МВР за съществените му заслуги  в укрепване на сътрудничеството и изграждането на взаимно доверие, както и в покриването на критериите за присъединяване на страната ни към Шенген. По повод приключването на мандата му в България Ханс-Герхард Дьоринг бе награден с кортик на Министерството на вътрешните работи.
„През годините Вие се доказахте не просто като съветник в МВР с висок професионализъм, но и като голям приятел на България. С професионална експертиза и конкретни съвети и препоръки Вие допринесохте в голяма степен за усъвършенстването на капацитета на Главна дирекция „Гранична полиция” като една модерна европейска структура. Благодарение на изводите във Вашите обективни доклади бяха предприети конкретни мерки за подобряване на граничния контрол на границите на България със Сърбия, Македония, Турция и Румъния.”, заяви министър Първанова. Тя припомни, че през април 2012 г. за дългогодишната конструктивна и ползотворна работа в МВР и по повод неговата 70-та годишнина г-н Дьоринг беше удостоен с най-високото отличие на Министерството на вътрешните работи - „За доблест и заслуга” I-ва степен.
Министърът на вътрешните работи изрази надежда, че конструктивното полицейско сътрудничество между българските и германските служби, изградено през годините с  личния ангажимент и усилията на г-н Дьоринг, ще продължи и занапред да се развива и задълбочава, основано на общи интереси и на взаимно доверие.


 

Времето