Продължава изложбата “Триумфът на българския войник“ в Музея на МВР

Продължава изложбата “Триумфът на българския войник“ в Музея на МВР

Гражданите ще имат възможност да я посетят до 26.06.2013г., всеки работен ден от 09.00 до 17.00 ч.


Поради проявения голям интерес, Музеят на МВР ще удължи срока на изложбата“Триумфът на българския войник“, открита на 01.03.2013г., до 26 юни. Тя е отворена за гражданите всеки работен ден от 09.00 до 17.00 часа. 
Посетителите ще могат да видят експозицията, организирана от Национално дружество „Традиция” и Музея на МВР - проява, с която се отбелязва 100-годишнината от Одринската епопея. Тя е реализирана благодарение на съвместната дейност на Музея на МВР с неправителствени организации като Национално дружество „Традиция” в областта на историческите възстановки и съхраняването на културни ценности, свързани с различни периоди от нашата история.
Експозицията включва автентични трофейни огнестрелни и хладни оръжия, униформи, военни отличия, предмети и други материали, придобити на бойните полета от българската армия през 19 и 20 век. Представените ескпонати са собственост на членове на Национално дружество „Традиция” – гр. София и много от тях се показват за първи път пред публика.

За групови посещения е необходима предварителна заявка на тел.   982 33 41, 982 33 47, 982 33 38.
Вход свободен.

По-подробна информация за дейността на Музея има на сайта на МВР: http://www.mvr.bg/Za_MVR/History/Muzei_MVR/default.htm