Задържан е подател на фалшив сигнал за бомба

Задържан е подател на фалшив сигнал за бомба

Служители на ГДБОП в Пловдив и полицаи от областната дирекция задържаха подател на фалшив сигнал за бомба. На 9 юни около 17 часа на телефон 112 автобусен шофьор подаде сигнал за неизвестен мъж, който го уведомил за бомба в автобуса. При проверката на място взривно устройство не бе открито. В хода на разследването е установена самоличността на мъжa, подал невярната информация на шофьора – М.Д. /39 г./ от Пловдив, криминално регистриран за причиняване на средна телесна повреда и кражби. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 326 ал. 1 от НК, под наблюдението на Районната прокуратура в Пловдив. М. Д. е задържан за срок до 24 часа, а след това е настанен в Центъра за психично здраве в областния град за 1-месечно принудително лечение. Припомняме, че заради обаждането районът бе заграден и автогара „Юг“ бе временно затворена.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето