Между 10 и 15 000 души са протестиращите в София, в района на Министерския съвет. МВР е създало организация за обезпечаване сигурността на гражданите. С охраната са ангажирани служители на СДВР и Специализирани полицейски сили. Към момента не са регистрирани инциденти или нарушения на обществения ред.