Столични полицаи задържаха трима за наркотици

Столични полицаи задържаха трима за наркотици

Иззети са 268 грама кокаин, мобилни телефони, пари

На 20 юни служители на сектор „Наркотици’- СДВР проведоха  полицейска операция на територията на столичния квартал „Фондови жилища”. Около 19.00 часа пред жилищен блок в квартала полицаите  задържали С.Ц. /43г./от София, живущ в същия блок, известен на МВР, регистриран по чл.243 от НК и неговия спътник А.А. /47г./ също от София, регистриран в полицията за кражба. Извършено било претърсване в дома на 43 - годишния мъж, като там полицейските служители намерили и иззели мобилни телефони, пари, газов пистолет, стекове с цигари без бандерол, туби с безцветна течност и други вещи. На адреса била задържана и съпругата на му - В.Ц. /41г./. След проведени оперативно-издирвателни действия било установено, че жената ползва три шкафа в касово помещение, намиращо се в сградата на централна жп гара. След проведените  процесуално - следствени действия от единия шкаф в помещението криминалистите иззели шест полиетиленови пликчета с прахообразно вещество и седем мобилни телефона. От извършен полеви тест иззетото вещество реагирало на кокаин, с тегло 268 грама.
Криминалистите проверили автомобила на А.А., където открили мобилен телефон, пари и полиетиленово пликче, съдържащо прахообразно вещество. При извършения личен обиск у 47-годишния мъж намерили сумата от 2000 евро.
Образувано е  досъдебно производство по чл.354 а от НК. Предстои доклад на материалите пред Софийската градска прокуратура. Работата по случая продължава.