Към 20.00 часа около 4 500 протестиращи са се събрали пред сградата на Министерския съвет в центъра на София. До този момент не са локализирани групи, които създават напрежение сред протестиращите. На 38 са извършени полицейски проверки. Седмина без документи за самоличност са отведени в столични Четвърто и Първо районни полицейски управления за установяване на самоличността им. Полицейските „Антиконфликт“ екипи имат готовност да реагират при всеки сигнал за провокации или нарушаване на обществения ред. МВР благодари на гражданите за това, че запазват мирния характер на протеста.