Полицията продължава да обезпечава обществения ред и сигурността
От началото на протестните действия/14- 29 юни/ в столичните районни полицейски управления са били отведени общо 122 -ма души. 98 от тях са били без документи за самоличност, други 17 - носели забранени от Закона за събранията, митингите и манифестациите предмети. За хулигански прояви са били отведени 6-ма, а за притежание на наркотични вещества - един. В отрезвителя за 24 часа бил настанен един. Служителите на реда са извършили множество проверки на място. Столичната полиция продължава да обезпечава обществения ред и сигурността по време на протестните действия. МВР благодари на гражданите, че запазват мирния характер на протеста.