От началото на протестните действия 122 -ма са били отведени в столични районни полицейски управления

От началото на протестните действия 122 -ма са били отведени в столични районни полицейски управления

Полицията продължава да обезпечава обществения ред и сигурността

От началото на протестните действия/14- 29 юни/ в столичните районни полицейски управления са били отведени общо 122 -ма души. 98 от тях са били без документи за самоличност, други 17 - носели забранени от Закона за събранията, митингите и манифестациите предмети. За хулигански прояви са били отведени  6-ма, а за притежание на наркотични вещества - един. В отрезвителя за 24 часа бил настанен един. Служителите на реда са извършили множество проверки на място. Столичната полиция продължава да обезпечава обществения ред и сигурността по време на протестните действия.  МВР благодари на гражданите, че запазват мирния характер на протеста.