Започнаха празничните инициативи, посветени на 135-ата годишнина на Столичната пожарна служба

Започнаха празничните инициативи, посветени на 135-ата годишнина на Столичната пожарна служба

В парковото пространство пред „Кристал” бе открита фотоизложба „135 години по-силни от огъня”

„Столичани разчитат ежедневно на своята пожарна служба”, с тези думи кметът на София Йорданка Фандъкова откри фотоизложбата, посветена на 135-ата годишнина от създаването на Столичната пожарна служба. Тя благодари на софийските огнеборци и спасители, които винаги успяват да пристигат първи и навреме при възникването на произшествие. „За да покажем уважение към вашия труд ние отделихме едно от централните паркови пространства, в което да експонираме тази изложба”, допълни г-жа Фандъкова. На официалната церемония присъстваха директорът на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението” гл. комисар Николай Николов, началникът на Столичната пожарна служба старши комисар Огнян Методиев, авторът на изложбата Силва Тонева, много служители и приятели на Софийската пожарна.
Експозицията от 28 платна е подредена в откритото парково пространство между ул. „Г.С.Раковски” и бул. „Цар Освободител” /градинката пред „Кристал”/. Върху репортажните кадри, предоставени безвъзмездно от Силва Тонева, са запечатани „огнени” моменти от ежедневието на столичните пожарникари и спасители. Инициативата се реализира със съдействието на Столичната община и е част от културния афиш, с който София кандидатства за европейска културна столица. Платната са отпечатани с подкрепата на SONY-България. Фотоизложбата „135 години по-силни от огъня” ще остане до 14 юли, когато е празникът на софийските пожарникари.