Министър-председателят Пламен Орешарски поздрави служителите на МВР за професионализма, с който отстояват закона и правата на гражданите

Министър-председателят Пламен Орешарски поздрави служителите на МВР за професионализма, с който отстояват закона и правата на гражданите

Гордея се, че съм един от вас. Благодаря ви за неуморните усилия в тези напрегнати дни – заяви вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев на церемонията за 134-ата годишнина на МВР

„За мен е чест да присъствам на вашия професионален празник. Поздравявам ви за професионализма, с който се справяте в тази ситуация, запазвайки баланса между стриктността при отстояването на закона и опазването на обществения ред от една страна и толерантността към гражданските права на всички наши съграждани и сънародници“ - заяви министър-председателят на Република България Пламен Орешарски на церемонията по повод 134-ата годишнина от създаването на Министерството на вътрешните работи и професионалния празник на служителите на МВР. Премиерът добави, че последните седмици са една добра илюстрация за предизвикателствата пред служителите на МВР. Той им пожела не само професионални успехи, но и лично благоденствие за тях и техните семейства.
„В годините МВР много пъти е било обект на реформи, променяло е облика си и своите структури. Променяме ги и днес – в условията на напрегната работа за всички служители на МВР и на повишени очаквания в цялото българско общество”, каза в словото си вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев. Той подчерта, че за да се отговори на тези очаквания, е необходима нова визия за управление. Първите стъпки към нея са незабавното поставяне на ясна законодателна рамка, прецизно определяне на функциите и дейностите, както и залагане на нови стандарти, принципи и приоритети в работата на институцията. Министър Йовчев припомни основните цели - структуриране на системата за защита на националната сигурност, ефективно противодействие на престъпността, гарантиране на законността в дейността на МВР, ефективно управление на финансовите и материалните ресурси и не на последно място - повишаване на общественото доверие.
Гордея се, че съм един от вас – служителите на МВР. Благодаря ви за неуморните усилия в тези напрегнати дни, каза още министър Йовчев. Той благодари на служителите, че са се превърнали в гарант на държавността и гражданския мир в България, че с действията си внушават спокойствие на гражданите, като уважават тяхното достойнство и чувство за справедливост.
Заместник министър-председателят по икономическото развитие Даниела Бобева се обърна към служителите на МВР с думите: „Вие сте се посветили на интереса на българските граждани. Те разчитат на вас да запазите живота и имуществото им, да бъдете безпристрастни и безкористни съдници на поведението им на пътя, да бъдете навсякъде, където се чувстват незащитени и се нуждаят от вашата намеса”. Тя подчерта, че ролята на правителството и парламента е да направят така, че българският полицай да се ползва с авторитета, който му се полага в обществото, да му осигурят достоен живот, съответстващ на неговата отговорност.
На церемонията по повод 134-ата годишнина от създаването на Министерството на вътрешните работи присъстваха още министърът на отбраната Ангел Найденов, министърът на младежта и спорта Марияна Георгиева, столичният кмет Йорданка Фандъкова, професионалното ръководство на МВР, народни представители, дипломати. Молебен за здраве на служителите в министерството отслужи Знеполският епископ Йоан, който ги благослови от името на патриарха на Българската православна църква Неофит.


 

Изображения

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето