Служители от Трето районно управление предотвратиха опит за самозапалване. Тази сутрин около 9.30 часа пред сградата на Висшия съдебен съвет на столичната ул.”Екзарх Йосиф” полицаи забелязали мъж да се залива с течност, като погълнал част от нея.
С незабавната намеса на униформените е предотвратен опитът на мъжа да се запали. Екип на спешна помощ го е откарал в болнично заведение. Установено е, че мъжът е Ч.Я./55 г./ от София, а течността е с мирис на бензин.