Очакваме ви утре, 12 юли, в 10 часа пред НДК
Утре столичните огнеборци ще отбележат 135 години от създаването на пожарната служба в София. В 10 часа пред НДК те ще направят демонстрация с пожарна техника и съвременно техническо оборудване. Освен погасяването на огън, предизвикан от запалването на леснозапалими течности, пожарникарите ще покажат как се извеждат застрашени граждани от „горящата“ сграда, ще окажат първа помощ на хора, пострадали при пътно-транспортно произшествие и ще отстранят опасните предмети, предизвикали инцидента. В края на демонстративното занятие ще бъде показано и как се реагира при химическо обгазяване от неизвестен източник.
Колеги, очакваме ви.