Час и половина продължи слизането на 35-годишния мъж и спасителния екип от най-високия комин на столична ТЕЦ
Полицейски, медицински и екип психолози от Института по психология на МВР работиха по сигнал за покачил се човек на най-високия комин на столична ТЕЦ в кв. „Овча купел“. Съобщението в полицията е получено в 12.55 часа и към района веднага са насочени полицейски патрули. Пристигналите психолози в продължение на часове полагаха усилия да убедят И.Ш. да напусне опасно високото място. В следобедните часове се присъединиха спасители от Столичната служба за пожарна безопасност и защита на населението. След като мъжът поискал помощ, за да слезе безопасно от комина, те бяха изпратени на място по разпореждане на главния секретар на МВР. В продължение на около час и половина четирима спасители с алпийско оборудване помогнаха на И.Ш. да се спусне по комина, като го обезопасяваха на всеки от четирите ринга на високото около 150 м съоръжение.
Минути след 18.30 часа 35-годишният мъж стъпи на земята невредим. С него разговарят психолози от ИП-МВР.
Започнала е проверка на охраняващата обекта фирма и на обстоятелствата, при които е станал възможен пробивът в сигурността.