Столични полицаи задържаха 32-годишен мъж за наркотици

Столични полицаи задържаха 32-годишен мъж за наркотици

Той е арестуван по време на полицейска акция за противодействие на разпространяването на наркотици, проведена от служители на Първо РУП

На 14 юли, около 22 часа, в хода на акцията в София, на ул. „Пернишко шосе”, на разклона за с. Владая служители на районното управление, съвместно с техни колеги от сектор „Престъпление по пътищата”- СДВР, спрели за проверка лек автомобил „Сузуки Суифт” с врачанска регистрация. Автомобилът управлявал Ц.М. /32 г./ от София. При претърсването на колата полицейските служители открили найлонова топка от растителна маса. Малко по-късно столичните криминалисти претърсили и жилище в ж.к. „Овча купел”, обитавано от 32-годишния софиянец. Там полицаите открили и иззели 41 найлонови торби с растителна маса и две оранжерийни инсталации в работещ режим, с 20 саксии с растения. Експертната справка сочи, че иззетите растения са марихуана. Образувано е досъдебно производство по чл. 354 а от НК. След доклад на материалите по случая в Софийската градска прокуратура, Ц.М. е привлечен като обвиняем и му е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок от 72 часа.