Бургас е пример за много добро сътрудничество между Министерството на вътрешните работи и структурите на местната власт

Бургас е пример за много добро сътрудничество между Министерството на вътрешните работи и структурите на местната власт

Министър Цветлин Йовчев и кметът на общината Димитър Николов са обсъдили възможности за разширяване на това взаимодействие, както и резултатността от предприетите от МВР мерки за сигурност по време на летния сезон

Бургас е един от градовете, който може да се посочи като пример за  постигнато много добро сътрудничество между МВР и структурите на местната власт. Това е оценката, направена на среща на министър Цветлин Йовчев с кмета на общината Димитър Николов. Вътрешният министър е запознал градоначалника с приоритетите, заложени в Програмата на МВР, с предприетите действия за постигане на по-висока ефективност и е изразил увереност, че установеното взаимодействие ще продължи.
Двамата са разговаряли за мерките, прилагани в момента от МВР, за постигане на по-голяма сигурност на чуждестранните туристи. Тези мерки са получили одобрението на няколко посланици на европейски държави при срещи с министъра. По време на разговорите е била обсъдена необходимостта от откриване на нов полицейски участък в к-с „Меден рудник”, както и възможността за разширяване съвместната работа в контекста на програми от типа „сейф сити” - съвместно използване и изграждане на видеонаблюдение и други системи за сигурност.

Времето