Минути преди 20.00 часа шествието е започнало да се изтегля от площад „Независимост“ по бул. "Цар Освободител". Към този час около 1500 са наброявали събралите се в центъра на София.
Полицейските екипи „Антиконфликт“ са сред протестиращите и имат готовност да реагират при всеки сигнал за провокации или нарушаване на обществения ред.