Вътрешният министър проведе срещи с кмета на общината и с областния управител
Сътрудничеството ни е много добро и се надявам да продължи да се развива. Общо е разбирането ни, че взаимодействието е пътят за обезпечаването на повече сигурност във Варна и региона – коментира вътрешният министър Цветлин Йовчев след среща с кмета на Варна Иван Портних. В разговора участва и директорът на ОДМВР главен инспектор Чавдар Нанков. Бяха коментирани мерките за сигурност, които полицията предприема във връзка с туристическия сезон, възможностите за доразвиване на проекта “Safe city” за интегрирано видеонаблюдение, което позволява по-добър мониторинг на централните градски зони, както и организираните допълнителни дежурства на полицаи в район "Приморски" и в комплексите „Златни пясъци“, „Св. Св. Константин и Елена“ и „Камчия“.
Министър Йовчев се срещна и с областния управител на Варна Иван Великов. Предстои провеждането на регионално съвещание на МВР.