8 с бежански статут се опитаха да преминат границата със Сърбия
През изминалото денонощие на българо-турската граница са задържани 19 чужденци, преминали незаконно границата.
Служители от ГПУ-Елхово са задържали в землището на с. Голям Дервент група от 12 мъже без документи за самоличност. Нелегалните имигранти казали, че са от Сирия и Гана. Снощи, след подаден сигнал от оператора на интегрираната система за наблюдение на границата, в землището на с. Присадец, общ. Тополовград, са установени 6 души без документи за самоличност, по техни данни семейство сирийски граждани – мъж, жена и четири деца. В ГПУ-Свиленград са задържани трима мъже без документи, които заявили, че са от Алжир и Гана. На ГКПП-Капитан Андреево вчера следобед при проверка на влизащ в страната камион, в товарния отсег граничните полицаи открили двама мъже, сирийски граждани, без документи за самоличност. Те също са задържани в ГПУ-Свиленград.
На българо-сръбската граница са задържани 8 души, опитващи се да преминат в Сърбия. Те са от Мароко, Алжир, Гана и Ирак, установени са в землището на с. Калотина. Всичките са със статут на бежанци в България. Задържани са в ГПУ-Калотина.