Огнеборци и спасители предотвратиха теч на амоняк в цех в Пловдив

Огнеборци и спасители предотвратиха теч на амоняк в цех в Пловдив

Няма опасност за населението, на място е медицински екип, който да окаже своевременна помощ при нужда

Около 12,40 в дежурната част на пловдивската пожарна било получено съобщение за теч на амоняк в цех, намиращ се на бул. „България“. Минути били необходими на седем екипа огнеборци и спасители да пристигнат на посочения адрес и да предприемат нужните действия. Единият от екипите, оборудван със специални облекла и техника, влиза в компресорното отделение и преустановява теча. Незабавно от производственото помещение са евакуирани всички работници. В момента чрез „водна възглавница“ се абсорбира изтеклият амоняк. Районът е отцепен и не са налага допълнителна евакуация. Няма опасност за населението, а на място има медицински екип, който да окаже своевременна помощ при нужда. Действията до пълното приключване на инцидента и установяване на причините за него продължават.