Директорът на ОДМВР-Враца комисар Иван Кирилов се срещна с жителите на село Малорад

Директорът на ОДМВР-Враца комисар Иван Кирилов се срещна с жителите на село Малорад

В присъствието на областния управител на Враца, комисар Кирилов обеща на жителите на селото, че МВР ще работи по всяка жалба от граждани и на всеки отделен случай ще бъде обърнато внимание. В селото продължава денонощното полицейско присъствие на два патрулни автомобила, допълнително ще бъдат осигурени и сили от жандармерията. „Ще бъде упражняван непрекъснат денонощен контрол на пунктовете за изкупуване на метали, както и в работата на заложните къщи”, заяви директорът. Това са само част от мерките, които ОД МВР-Враца осъществява за намаляване на битовата престъпност в село Малорад. Комисар Кирилов проведе множество индивидуални разговори с жители на Малорад, които споделиха с него свои виждания за решаване на проблема с битовата престъпност. След срещата с жителите на селото, ръководството на ОДМВР-Враца проведе работна среща с областния управител инж.Венцислав Василев и кмета на Община Борован, инж. Десислава Тодорова. Обсъдена бе идеята на ОД МВР-Враца за организиране на съвместните действие за монтиране на видеонаблюдение в село Малорад. Кметът Д.Тодорова се ангажира да осигури финансовите средства за видеонаблюдение, от своя страна ОД МВР-Враца ще съдейства с техническа помощ.

Водещи новини

Времето