Съвместната експозиция е организирана от Академията на МВР, Национално дружество „Традиция“ и сектор „Музей“ – ДИА;
покана – 28 февруари, 13.30 часа
На 28 февруари от 13.30 часа ще бъде открита съвместна изложба на Академията на МВР, Национално дружество „Традиция“ и сектор „Музей“ – ДИА – МВР в чест на 3 март - националния празник на България. Проявата отбелязва 136-ата годишнина от Освобождението от османско владичество и представя част от съвместната дейност на Музея на МВР с неправителствени организации като Националното дружество „Традиция” в областта на историческите възстановки и съхраняването на културни ценности, свързани с различни периоди от нашата история. Експозицията ще бъде открита с кратък ритуал от членове на НД „Традиция”, които ще се представят в униформи от Третата българска държава.
Изложбата е разположена в централното фоайе на Академията на МВР на бул. Ал. Малинов № 1 и включва автентични огнестрелни и хладни оръжия, униформи, военни отличия, предмети и други материали, придобити по бойните полета от българската армия през 19 и 20 век. Представените експонати са собственост на членове на Национално дружество „Традиция” – София и много от тях се показват за първи път пред публика.
Продължителността на изложбата ще бъде три месеца.
За контакти: Музей на МВР - тел. 982 3338, 982 3341/42
Време за посещения: всеки ден от 10 до12 часа (вход за АМВР откъм Младост 4).
За групови посещения е необходима предварителна заявка!