Служители на сектор „Наркотици” - СДВР неутрализираха организирана престъпна група, разпространявала наркотици на територията на София

Служители на сектор „Наркотици” - СДВР неутрализираха организирана престъпна група, разпространявала наркотици на територията на София

При извършените претърсвания са иззети голямо количество хероин и амфетамин

В хода на проведеното разследване, под ръководството на Специализираната прокуратура, криминалистите претърсили различни адреси в София, от които освен наркотици са иззети  телефонни апарати, пари, компютри и документи. Установени са два склада за дрога на престъпната организация, в които имало значителни количества хероин, амфетамин, везни, пликчета и готови дози, предназначени за черния наркопазар.
Специализираната полицейска операция е реализираната на 26 февруари на територията на столицата. Задържани са  10 от членове на престъпната група.  За издирван е обявен единият от установените лидери. Според събраните до момента данни групата е действала от септември 2012 г.
 След доклад в Специализираната прокуратура на десет от задържаните са повдигнати обвинения.  На седем от тях е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок до 72 часа, а на други трима - „парична гаранция”. Очаква се делото по мерките за неотклонение да бъде насрочено в Специализирания наказателен съд днес.