Млади огнеборци ще мерят сили за купа "Свиленград"

Млади огнеборци ще мерят сили за купа "Свиленград"

Проявата е на стадион „Колодрума”, 30-и април, 9, 30 часа

Утре, 30 април, в 9.30 часа, на стадион „Колодрума” се открива първият турнир за купа "Свиленград”. На него млади огнеборци от цялата страна ще премерят сили. Младежката надпревара, в която участие ще вземат 130 ученици, се организира от ГД „Пожарна безопасност и защита на населението”, община Свиленград и Българската федерация по пожароприложен спорт. Проявата е подкрепена и от Министерството на образованието, младежта и науката.
По традиция състезанието ще протече в две състезателни дисциплини – “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 м щафетно бягане с препятствия”. В правилата на надпреварата е залегнал международният правилник на CTIF (Международната асоциация на пожарните и спасителните служби).

Водещи новини

Времето