На двама от тях са повдигнати обвинения
Оперативните действия на служители на столичното Пето РУП и колегите им от сектор „Грабежи“ в СДВР започват в нощта на 11 април т.г. Към 02.00 часа в полицията е получен сигнал за въоръжен грабеж в заведение за бързо хранене на бул. „Сливница”. Пристигналите на място полицейски екипи извършват оглед и изясняват обстоятелствата около престъплението - минути преди това двама маскирани, единият от които въоръжен с пистолет, нахлуват през служебния вход на заведението, заплашват служителите, отнемат оборота от 9 800 лева и бягат. По случая веднага е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.198 от НК.
В хода на предприетите оперативни действия криминалистите извършват множество разпити на свидетели и скоро установяват самоличността на тримата извършители на грабежа - единия от които непълнолетен. И тримата заподозрени са от София. Следва планиране на специализирана операция, при която вчера са задържани Т.П /20г./ и 16-годишният му съучастник. Справка в полицейския регистър показва, че непълнолетният е известен с различни криминалиститчески прояви на инспекторите от ДПС. В домовете на задържаните са извършени претърсвания, открити са вещи, имащи отношение към извършеното деяние.
След доклад на материалите по случая в Софийска районна прокуратура на непълнолетния и Т.П. са повдигнати обвинения за престъпление по чл.198, ал.1, вр. чл.20, ал.2 от НК. Наложена им е мярка за неотклонение „задържане под стража” за 72 часа.
Към момента третият извършител се укрива и е обявен за общо държавно издирване. Работата по случая продължава.